Pages Navigation Menu

co-working - education - culture - turnov

vzdělávání

Vzdělávání

Organizace Spirála Turnov, z.s. byla založena v roce 2011 jako chráněná dílna zaměstnávající osoby se zdravotním postižením převážně na pozicích administrativní pracovník či pracovnice, účetní, uklízečka, údržbář. Působiště organizace je nejvíce ve městech Turnov a Semily, potažmo v celém Libereckém kraji (Liberec, Česká Lípa). Pracovníci organizace vykonávající administrativní činnosti jsou vyškoleni pro zajišťování širokého rozsahu pomocných kancelářských činností a vedení administrativní agendy, mj. i pro administraci projektů z ESF, např. RIP. Spirála zajišťuje tyto služby na základě smlouvy pro další organizace v regionu (NNO i firmy).

Další náplní NNO je oblast celoživotního vzdělávání, pořádání poradenských a vzdělávacích kurzů a realizace a podpora aktivit zaměřených na adaptabilitu a uplatnění na trhu práce osob, kterým hrozí sociální vyloučení (osoby se zdravotním znevýhodněním, pečující o děti do 15 let či starší padesáti let).

Spirála Turnov, z.s. je nezisková organizace, která byla založena za účelem provozování hlavní neziskové činnosti, jak je uvedeno ve stanovách spolku. Hlásí se k principům sociální ekonomiky, cílem tedy není dosažení zisku, ale udržení fungování organizace a dlouhodobé zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Vedlejší doplňková činnost slouží ke zkvalitnění a dotování neziskové činnosti.

Máme sestavený tým odborníků na vzdělávání institucí, lektorský a vlastní manažerský tým. Smyslem projektu SPIRÁLA Turnov je řešit problém celoživotního vzdělávání v Libereckém, Královéhradeckém a Středočeském kraji.

Zabýváme se především projekty experimentálního charakteru, jejichž hlavním úkolem je odzkoušet inovativní způsoby řešení problém v oblasti vzdělávání dospělých a občanské soudržnosti. Naši odborníci mají zkušenosti s řadou úspěšných projektů, jak například projekt S Krakonošem u počítače, kde se jednalo o vzdělávání lidí z odlehlých lokalit se špatnou dopravní obslužností. Tento projekt v roce 2007 vyhrál soutěž Dobrá rada nad zlato.

V případě dotazů o zabezpečení vzdělávacích aktivit ve Vaší instituci nás neváhejte kontaktovat pomocí e-mailu nebo vyplňte kontaktní formulář.

 

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět
[Prosím o odběr novinek]

Vaše zpráva