Pages Navigation Menu

co-working - education - culture - turnov

co-working

co-working_headCo-working je metoda práce osob, kteří v rámci komunity nezávislých pracovníků (vykonávající na sobě nezávisle svou běžnou práci) ve sdíleném pracovním prostoru, nebo během neformálních coworking setkání. A podobný prostor právě vzniká v Turnově.

Pilíři coworkingu jsou: komunita, spolupráce, otevřenost, dostupnost. Coworking by měl ve své podstatě tvořit ideální pracovní plochu pro samostatnou práci či spolupráci pro různé osoby, výhodou je, že i freelanceři mají možnost dodržovat běžnou pracovní dobu a mít své vlastní pracovní prostředí.

Coworking vznikl v roce 2005, kdy byla otevřena první společná kancelář v San Franciscu. V Česku vznikají tato centra od roku 2009 převážně ve větších městech, ale začínají se objevovat i v dalších lokalitách po celé republice.

Kancelář pro coworking (či jinak řečeno tzv. coworkingové centrum) je obvykle vybavena potřebným kancelářským nábytkem a počítačovou sítí s internetovým připojením, případně také sdílenou síťovou tiskárnou. Součástí centra bývá rovněž vybavená kuchyňka, sociální zařízení, místo pro odpočinek či zasedací místnost s projektorem. Stálí uživatelé centra hradí pravidelný měsíční členský poplatek, zatímco jednorázové návštěvy bývají zpoplatněny od hodiny. Sdílená kancelář vyjde jednak levněji, ale důležitá je také už zmíněná společenská a psychologická funkce takového pracoviště.

Seznam co-workingových pracovišť v Česku naleznete na wikipedii.

 

Přihlaste se k odběru informací o projektu Spirála Turnov, termínu otevření a cenách.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět
[Prosím o odběr novinek]

Vaše zpráva